Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj sztachety Winylowe są nieodłącznym składnikiem wszelkiej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. Żeby można się było przedostać na teren osobistej posesji niezbędna jest furta a także brama.
Z pewnością bramy a także furtki ogrodzeniowe winny być rzetelnie wykonane ponieważ narażone są na o wiele większe obciążenia aniżeli pozostała cześć plot PVC na ogrodzenie i bramkę sztachetowa
. Toteż jakie powinny być furtki a także bramy ogrodzeniowe? Każda furtka winna być na tyle szeroka aby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.


Furta winna też umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się że furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe na ogół są zamontowane nad murkiem bramka powinna być nieco wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby sztachety PCV na plot i bramę ze sztachetek było jednakowej wielkości.Przy wyborze ogrodzenie plastikowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna względnie rozwierana. Ażeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.


Decydując się na bramę przesuwna powinno się uwzględnić fakt że ogrodzenia plastikowe
przy bramie powinno być na tyle długie żeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni aby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, natomiast przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama wjazdowa i furta ma być zrobiona. Te 2 ogrodzenia nie powinny odbiegać ani zarysem ani materiałem od reszty ogrodzenia aby balustrady PCV na plot i furtkę sztachetowa prezentowało się jednolicie. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety które można wykorzystać do zapełnienia bramy czy tez furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar